ג''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
052-3570000

טיפול בעובש

עובש הוא תופעה שכיחה בבתים פרטיים ומבנים מוסדיים, שטומנת בחוּבה סכנה גדולה אשר לא הכול מוּדעים לה. העובש הוא למעשה פטרייה שעשויה ליצור נְבָגִים מחוללי מחלות אשר פולטים גזים רעילים. הוא מתפתח במקומות שבהם יש לחוּת, ואם לא מטפלים בו הוא עלול להוות סכנה בריאותית של ממש. עובש מתפתח על צמחים, מזון ואף על קירות של מבנים, ומגיע לגופנו בעיקר דרך מערכת הנשימה. אוכלוסיות בעלוֹת מערכת חיסונית חלשה כמו נשים בהיריון, קשישים וילדים, נמצאות בסיכון גבוה יותר ללקוֹת בבעיות בריאוּת הנגרמות עקב חשיפה ממושכת לעובש.

ג'יקובס פרויקטים מציעים שיטה ייחודית לטיפול  בעובש באופן יסודי. המוטו שלנו הוא: נלחמים בעובש אחת ולתמיד! 


כיצד נוצר עובש ומהם הסימנים לו?

העובש והנבגים חודרים למבנה דרך הַפְּתָחִים – חלונות ודלתות. העובש יופיע בעיקר במקומות שבהם יֶשְׁנוֹ מצע לַח דוגמת חדר האמבטיה או המטבח, שֶׁכֵּן העובש מתפתח במקומות שבהם מצטברת לחוּת.
לא כל עובש מזיק לבריאוּת, אך עובש שחור כן. אם הבחנתם בהיווצרות עובש כזה מומלץ שתבדקו את הדברים האלה:

הצטברות אדים – ככלל, הלחות גורמת להיווצרות טבעית של אדים על החלונות כתוצאה מהפרשי טמפרטורות בין הפְּנִים לחוץ, כלומר כשבמבנה חם יותר מאשר בחוץ. אבל, לעיתים מצטברים אדים על החלון שלא בתנאים כאלה. הדבר עשוי להעיד על הצטברוּת לחות והתפתחות עובש. 

היווצרות כתמים בלתי מוסברים – הופעת כתמים בצבע שחור באזורים צוברי לחות בבית בהם:  התקרה, אדן החלון, בין אריחי המרצפות, על טיח וכן מתחת לטפטים או לשטיחים. 

מערכת אוורור בלתי נקייה – אוויר בגוון שחור הנפלט מהמזגן עלול להעיד על היווצרות עובש במערכת האוורור. הדבר מסוכן מאחר שבנסיבות אלה המזגן עשוי לפזר נבגי עובש בכל הבית, שייספגו הַיְשֵׁר לתוך ריאוֹתכם. 


סכנות בריאותיות בעקבות עובש

עובש עשוי לגרום למגוון רחב של  תסמינים בריאותיים, אך מאחר שאפשר לשייכם לגורמים שונים, לא פעם קשה לזהוֹת שהעובש הוא מקור הבעיה.

בחילות והקאות – עובש יכול להשפיע על מערכת העיכול, ולגרום להרגשת בחילה.

בעיות נשימה – זהו התסמין הנפוץ ביותר של עובש. כאשר שואפים נבגי עובש הם עלולים לחדור למערכת הנשימה ולגרום לתחושת חֶנֶק, קושי לנשום וכן קוצר נשימה (אסתמה). 

אלרגיות – לרבות גֶּרֶד, שיעול והתעטשויות. אלה עשויים להופיע בתכיפות גבוהה אצל אנשים הנוטים לסבול מאלרגיות, או להתעורר לראשונה אצל אנשים שלא סבלו מכך מעולם, בעקבות החשיפה לעובש.

חולי מתמשך וחולשה של מערכת החיסון – עשויים להעיד על הימצאות עובש בבית.

קשיים בריכוז ובעיות זיכרון – בעת נשימת נבגי עובש שכיחה תחושה של ערפוּל אשר נגרמת עקב הרעל שבעובש, אשר מקשה על תפקוד תקין של המוח.

בעיות בריאות נוספות שעשויות להיגרם עקב נשימת עובש הן מיגרנות (כאבי ראש עזים), כאבי בטן ובעיות מעיים וכן עייפוּת כרונית. 


כיצד אנו מטפלים בעובש? 

רצוי לקרוא לבעל מקצוע משום שטיפול עצמי לא יעקור את הבעיה מהשורש. לדוגמה, בניקוי עובש באמצעות חומרים כימיים, השימוש בחומר כמו אקונומיקה ילבין וינקה את הפטרייה השחורה מלמעלה, אך המים שבחומר מזינים את הפטריה שמתחת.

אנו בג'יקובס פרויקטים פועלים להשמדת עובש – נלחמים בעובש אחת ולתמיד! בני ג'יקובס וצוות החברה עברו הסמכה של יצרן חומרים אקולוגיים אירופי, ומשתמשים בחומרים מתקדמים אשר הורגים את שורש הפטרייה. הטיפול הוא יסודי ומאסיבי: נכנסים לעומק, משמידים את הנבגים ומחסלים את התשתית. החומרים שבהם אנו משתמשים ידידותיים לסביבה ולאדם, מתאימים למטבח ולרהיטי טקסטיל, ואין כל סכנה בנשימתם או במגע עימם. 
בשלב הבא אנו צובעים את האזור שבו פעלנו בצבעים מיוחדים. מאחר שעובש נוצר בעיקר עקב עיבוי אדים, אנו משתמשים בצביעה בחומר מתווך טמפרטורה. 

מדוע כדאי לעבוד איתנו?
•    ניסיון עשיר ותוצאות מוכחות. 
•    שיטה אירופית העומדת בתקנים בינלאומיים. 
•    שימוש בחומרים ירוקים.
•    עבודה מקצועית ויסודית המטפלת בשורש הבעיה. 

                     ג'יקובס פרויקטים – אוֹמנוּת. אוּמנוּת. אמינוּת.