ג''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
052-3570000

בידוד תרמי

בעת בניית מבנה מוסדי או פרטי, אחד הגורמים החשובים שיש להביא בחשבון הוא האקלים. אנו מעוניינים בטמפרטורה נעימה בין כותלי המבנה, וביצירת נוֹחוּת אקלימית מתמשכת, משמע שבעונת החורף לא יהיה קר מדי, ובעונת הקיץ לא יהיה חם מדי. לשם כך יש לתכנן בידוד תרמי איכותי, הן מבחינת חומרים הן בהיבט שיטת הבידוד. ככל שהבידוד יהיה מיטיבי נוכל לחסוך בצריכת אנרגיה הדרושה לחימום המבנה או לקירורו, ובאופן זה לחסוך בהוצאות. 
תחושת אקלים נוח בתוך החלל מושפעת גם מהמעטפת החיצונית, אשר כוללת את הקירות החיצוניים, הרצפה והגג. כאשר הקירות החיצוניים אינם מבודדים מספיק, בקיץ תיווצר תחושה שהקיר חם יותר מהאוויר בחלל, והקיר יקרין חום, ואילו בחורף טמפרטורת הקיר תהיה נמוכה מזו שבמבנה ותיווצר תחושה של זרימת קור. 


מהם היתרונות של בידוד תרמי איכותי?

חיסכון כספי – בידוד איכותי מפחית את ההוצאות הדרושות לאנרגיה, ותורם לחיסכון. ההשקעה הכספית בתחום זה מתגלה כמשתלמת במיוחד, ומחזירה את עצמה בתוך כמה שנים. 

הקטנת הסבירוּת להיווצרות עיבוי שעשוי להוביל ליצירת עובש – בעקבות שימוש מופחת בחימום או קירור פוחתים הסיכויים להיווצרות עיבוי, הידוע כאחד המקורות העיקריים להתפתחות עובש.

הפחתה בצריכת אנרגיה – בידוד תרמי באיכות גבוהה ברכיבי המעטפת יצמצם את בזבוז האנרגיה, כלומר תידרש השקעת משאבים פחותה כדי לחמם את החלל או לקרר אותו. 

איכות הסביבה – שימוש מופחת בחשמל הוא אקולוגי יותר, ותורם לשמירה על מקורות אנרגיה בראייה לטווח ארוך. תכנון ירוק מתחשב באקלים, ושׂם דגש על בידוד.

נוֹחוּת אקלימית – בידוד תרמי איכותי תורם ליצירת אקלים נוח במבנה באופן כללי, ולכך שבתקופות הביניים שבּין העונות לא יהיה צורך להפעיל מיזוג.


מה אנו מציעים?

ג'יקובס פרויקטים מומחים בבידוד תרמי, ומטפלים במבנים שסובלים מחום/ קור. הטיפול הוא בכל חלק רלוונטי במעטפת: קירות חיצוניים, גגות שטוחים, גגות רעפים, חדרים, חלון שמזיע מבפנים או מבחוץ. כמו כן אנו נותנים מענה לכשלי בידוד ולגשרי קור (גשרים תרמיים) –  אלה מקומות במעטפת המבנה, עשויים בטון, כמו עמודי מבנה, חגורות וקורות בטון, שבהם מתקיים מַעֲבָר אנרגיה מחוץ למבנה אל תוכו, והם בעלי כושר בידוד נמוך. הפרשי הטמפרטורה בין החוץ לפְּנִים יוצרים זרמי קור או חום החודרים את המעטפת ומשפיעים על החלל פנימה.

אנו עובדים בשיטות שונות ועם מגוון חומרים, בהתאם למאפייני המבנה והבידוד הנדרש בנסיבות העניין. המוטו שלנו בעבודה הוא: מבודדים פעם אחת ודי. לכן אנו משתמשים בחומרי הגלם הטובים ביותר, ואיננו חוסכים בכמויות. לעיתים, מתוך ניסיון העבר, אנו עושים שימוש שונה מהמקובל בחומר מסוים, להשגת תוצאות אופטימליות. לא נהסס להשתמש בבידוד יותר מהתקן הנדרש כדי שהתוצאות יהיו משביעות רצון ויישמרו לאורך זמן. מבחינת חומרי בידוד אנו עושים שימוש בשתי קבוצות חומרים עיקריות: חומרים מינרליים או פולימריים, לרבות צמר סלעים וקלקר (פוליסטירן מוקצף) לצד חומרים המבוססים על סיד או צמנט בהם: בטון מוקצף וטיח תרמי. בידוד תרמי של גגות מתבצע באמצעות כמה שיטות וחומרים: לוחות פורמבורד, קלקר, צמר אדמה, יריעות אלומיניום "פצפץ" ועוד. 


מהם היתרונות שלנו?

עם הערכים המוספים שאנו בג'ייקובס פרויקטים מציעים, נמנים:  

ראייה מרחבית והבנת המבנה – פועל יוצא של שנות היכרות רבּות עם מגוון סוגי מבנים, שיטות בידוד וחומרים מבוֹדדים. 

מחקר ופיתוח – בדיקת חומרים מבודדים לאורך שנים, בחינת עמידוּתם לאחר זמן והסקת מסקנות לגבי שיפורים נדרשים, מאפשרים לנו לגבש פתרונות יצירתיים, מחוץ לקופסה.  

שימוש בחומרים הטובים ביותר, בלי לחסוך בכמויות. 

חשיבה ירוקה – שימוש בחומרים אקולוגיים לצד תכנון אקלימי המתחשב בסביבה.

בידוד יעיל תוך ניצול נכון של אנרגיה – מוביל לחיסכון בהוצאות לטווח הארוך.

 
ג'יקובס פרויקטים – אוֹמנוּת. אוּמנוּת. אמינוּת.